Tato stránka je urcena pro prohlížece podporující webové standardy, jinak muže být zobrazena nekorektne.

NOVINKY

Mistrovství ČR v discgolfu 2016

CADG/logo_150.png

Výkonná rada ČADG s potěšením oznamuje, že Mistrovství České republiky v discgolfu se uskuteční od 27. do 29. května v Moravském Krumlově. Pro účely turnaje bude stálé hřiště v zámeckém parku náležitě upraveno a ztíženo. Gratulujeme městu Moravský Krumlov a především místnímu discgolfovému klubu a těšíme se na kvalitní MČR v jejich organizaci.  

 

Další informace připravujeme. 


VR ČADG 13.2.2016


První discgolfová liga již zná svoji podobu

CADG/logo_150.png

Letošní rok je ve znamení změn. Jednou z prvních a nejvýraznějších je přijetí nového soutěžního řádu, který poprvé v historii rozděluje české discgolfové soutěžení na dvě oficiální ligy. První discgolfová liga pak sestává ze 4 turnajů, které jsou otevřeny pro kategorie Open, Women, Master a Junior. Do konečného pořadí 1. DGL se budou započítávat tři nejlepší výsledky.

 

Celkem se o zařazení do 1. DGL ucházelo pět turnajů. Hlasováním Výkonné rady ČADG pak bylo rozhodnuto, že do premiérového ročníku budou zařazeny tyto turnaje:

 

1. Konopiště Czech Challanger 2016 (29. 4. - 1. 5.), Zámecký park Konopiště, Benešov

2. Latitude64 Summer Vesec (15. - 17. 7.), Sportovní areál Vesec, Liberec

3. Chřiby Open 2016 (2. - 4. 9.), Areál Gruntu Galatík, Těšánky

4. Moravian Open 2016 (7. - 9. 10.), Svinec, Nový Jičín
 

 

Jednotlivé turnaje budeme postupně představovat na těchto internetových stránkách. 

 

Děkujeme všem organizátorům za zaslané přihlášky a těšíme se na nadcházející spolupráci. 


VR ČADG 10.2.2016


Nový Soutěžní řád pro sezónu 2016 schválen

CADG/logo_150.pngČeská discgolfová liga se změnila. Nově nemáme jednu, ale dvě. Může za to nový Soutěžní řád, který VR ČADG schválila 31. ledna 2016 a lehce poupravila 1. února 2016. Co jsou zásadní změny, jak se v novém SŘ vyznat a především, co z toho vyplývá pro hráče a hráčky? Zkusím odpovědět v následujícím textu. 

 

Nejrve trocha terminologie: 

 

účastník discgolfové ligy (1. nebo 2.) =  hráč, který sbírá body za umístění do dlouhodobého žebříčku
účastník turnaje = hráč, který se může registrovat a zúčastnit se ligového turnaje

 

A teď k samotným soutěžím: 

 

1. Discgolfová liga (1. DGL) 

 

1. DGL je nejvyšší soutěží a v roce 2016 by měla obsahovat 4 turnaje. Tyto turnaje by měly splňovat velmi náročná kritéria, jak z hlediska sportovního, tak z hlediska organizace. Měly by být výkladní skříní českého discgolfu a zároveň důstojnou prověrkou discgolfových schopností a dovedností nejlepších českých hráčů. Dle aktuálních podmínek soutěžního řádu splňují tato kritéria následující turnaje: Konopiště Open, Kadaň Open, Vesec Letní, Chřiby Open, Vesec Open, Moravian Open. Přihlášky těchto turnajů do termínové listiny 1. DGL přijímáme do 7. února 2016. Organizátoři již byli kontaktování emailem. 

 

Účastnit se 1. DGL mohou všichni členové ČADG, kteří se do jednotlivých turnajů budou registrovat ve třech fázích. V první fázi se do turnaje mohou registrovat tzv. TOP hráči, kteří se umístili v konečném pořadí ligy 2015 na těchto místech - 1.-25. MPO, 1.-10. FPO, MPM a MJ1. Ve druhé fázi se mohou registrovat všichni členové ČADG. V poslední fázi se do turnaje mohou registrovat i hráči, kteří členové ČADG nejsou (např. zahraniční hráči). Co je důležité, tak hráči z TOP skupiny mohou na své členství v ní rezignovat, čímž se vzhledem k registraci do turnajů 1. DGL dostávají do 2. fáze. Zároveň jim však tato registrace umožní být účastníky 2. DGL, o tom níže... 

 

Do konečného pořadí 1. DGL se hráčům započítávají 3 nejlepší výsledky.

 

2. Disgolfová liga (2. DGL)

 

2. DGL je soutěž, která v podstatě kopíruje předchozí podobu České discgolfové ligy s turnaji rozdělnými do tří kategoriích A, B a C. Tyto turnaje se od sebe liší počtem jamek, celkovou délkou hřiště a počtem odehraných kol. Novinkou je, že turnaje A i B budemožné registrovat do kalendáře 2. DGL i v průběhu roku. Umístění turnajů A a B v kalendáři bude nadále podléhat schválení VR ČADG.  

 

Účastnit se 2. DGL (= sbírat body) mohou všichni členové ČADG s výjimkou TOP hráčů (pokud však hráč na členství v TOP skupině rezignoval, může se 2. DGL účastnit).  TOP hráči se však samozřejmě mohou účastnit turnaje 2. DGL, jen nesbírají body do 2. DGL. Registrace do A a B turnajů 2. DGL probíhá ve dvou fázích. První fáze je otevřena pouze členům ČADG, druhá fáze je otevřena komukoliv (zde je ta avizovaná změna oproti SŘ schválenému 31. 1.). Organizátor turnaje dále disponujete divokými kartami (10% kapacity turnaje), jejichž distribuce je plně v jeho režii. 

 

Mezi víkendové turnaje (A a B) 2. DGL by měli patřit stálice jako ADD, Pohoř, Veselí, Czech Open, Slovácko, lonští či předlonští nováčci jako Moravský Krumlov, Uničov, Cheb, Dymník a pevně věříme, že i novinky jako Hostačov, Budišov, Kadaň a další. A nepochybně také spousta turnajů kategorie C.  

 

Do konečného pořadí 2. DGL se hráčům započítává 7 nejlepších výsledků, z toho maximálně tři z A turnajů.  

 

Mistrovství České republiky v discgolfu

 

MČR také doznalo několika změn. Především nebude součástí žádné dlouhodobé soutěže. Pro kategorii MPO jsme navíc přidali povinné semifinále. Minimální požadavky na turnaj jsou jinak velmi podobné požadavkům na turnaj 2. DGL kategorie A, s tím rozdílem, že je povinnost 18 samostatných košů. 

 

Tolik krátké seznámení s aktuálním Soutěžním řádem. Vaše dotazy a připomínky pište na vr@discgolf.cz. Rádi se jimi budeme zabývat. 


Přemek Novák 1.2.2016


Diskuze nad stanovami v Praze již tento týden!

CADG/logo_150.png

Ve čtvrtek 4. února se uskuteční další ze série diskuzí nad návrhem nových stanov ČADG. Tentokrát v Praze. Čas začátku je 18.00, místo bude upřesněno (v centru Prahy). Svou účast prosím nahlašte na mail vr@discgolf.cz. 

 

Všichni zájemci jsou srdečně zváni.


Přemek Novák 1.2.2016


Nominace na Mistrovství Evropy v discgolf 2016

EC2016/tn_logo.jpg

Výkonná rada České asociace discgolfu tímto oznamujeme nominaci hráčů do reprezentačního týmu na European Disc Golf Championships 2016, které se uskuteční v srpnu ve Finském Oulu. Organizátorem akce (European Disc Golf Federation), nám bylo přiděleno 9 míst, jež byla nyní rozdělena dle příslušného ustanovení aktuálního soutěžního řádu.


Nominování jsou tito hráči:


MPO: Lukáš Filandr, Jakub Novotný (kapitán týmu), Přemysl Novák, Kryštof Novák, Michal Grepl
MPM: Daniel Hokeš, Martin Slížek, Daniel Večeř
MJ1: Adam Klimeš

Všem nominovavým gratulujeme. Zároveň je žádáme, aby co nejdříve (nejpozději však do 30. 1. 2016) potvrdili svou účast na akci na mail vr@discgolf.cz. Pokud tak neučiní, bude jejich místo nabídnuto dalším hráčům v nominačním pořadí. 


VR ČADG 26.1.2016


Pozvánka na Slovensko

Mili ceski discgolfisti,
prajeme Vam skvely discgolfovy rok 2016 a v nom vela es a birdies. Zaroven by sme Vas radi pozvali na slovenske discgolfove turnaje v roku 2016. Nase najvacsie turnaje v roku 2016 budu

  • 9.-10.4. Budmerice Spring Fling (PDGA C)
  • 30.4. - 1.1., BTS Urban Mayday (PDGA C)
  • 11.-12.6. Smolenice Open (PDGA C)
  • 2.-3.7. Makov Open (PDGA C)
  • 15.-16.10. Hlohovec Slovak Open (PDGA C, Majstrovstva Slovenska)
  • 24.-25.9. Central European Disc Golf Championship @ Smolenice (PDGA XC)

Viac o tychto turnajoch sa mozete dozvediet z prilohy (v anglickom jazyku). Okrem tychto turnajov budeme organizovat aj viacero mensich turnajov, medzi nimi niekolko uz v zime. Z nich niektore mozu byt zaujimave pre hracov, ktori budu na Slovensku pracovne alebo sukromne, pripadne byvaju blizko Slovenska

  • 7.2. Winter Challenge @ Kuchyna
  • 28.2. Stompfa Cup @ Stupava
  • 12.3. Matfyz Spring Doubles @ Bratislava
a taktiez novy dvojdnovy turnaj na fantastickom mieste uprostred Nizkych Tatier
  • 12.-13.9. Krpáčovo Open

Ako obycajne, informacie o vsetkych nasich turnajoch (a registraciu na ne) najdete v predstihu pred turnajmi na stranke
http://discgolf.sk

Na stretnutie s Vami na nasich alebo Vasich alebo inych zahranicnych turnajoch sa uz tesime,

Richard & Katka & Cirsson & Kasho & Miso & Stefan & Joe & Chlpo

Ivo Vojtík 20.1.2016


EDGC

CADG/tn_logo_edgf.jpgDnešním dnem je ČADG členem EDGF (Evropská discgolfová federace)
viz dokument confirmation.pdf

vr 12.1.2016


Reprezentace na ME

EC2016/tn_logo.jpg24.-27.8.2016 se ve finském Oulu uskuteční evropský šampionát v discgolfu. Pro hráče z ČR máme celkem 9 spotů bez rozlišení kategorií, což je historicky nejvyšší počet. Kapitánem české reprezentace je Jakub Novotný. Podle platného soutěžního řádu se nominace uskuteční podle PDGA ratingu platného ke dni 3.2.2016, tudíž pokud chcete mít šanci se ve Finsku zahrát, zkontrolujte si že jste si prodloužili členství v PDGA i na rok 2016!

Martak 12.1.2016


Členské poplatky

Upozorňujeme že konec ledna je poslední termín pro zaplacení členských poplatků na rok 2016.
Omlouváme se, díky svátkům a nemocem neprobíhala aktualizace seznamu členů na stránkách. Pokud jste tedy během prosince podávali nové přihlášky nebo platili členství, změny se projeví cca do týdne.
Edit: aktualizováno

Martak 12.1.2016


Zpravodaj VR ČADG 1/2016

CADG/logo_150.pngV novém roce 2016 aktivita okolo nových stanov asociace a především nového soutežního řádu neutichá. Právě naopak. Diskuze probíhá jak on-line, na diskůzním fóru asociace (http://forum.discgolf.cz)*, tak fyzicky na úrovni jednotlivých klubů. 
V následujícím období jsou veřejná diskuzní setkání naplánována v těchto městech:


11. 1. od 18.00 - Nový Jičín (Chata Svinec). Účast přislíbili zástupci Moravian Gators, D.U.B. hill Odry, Bazarmix Ostrava, Eagles Uničov

12. 1. od 17.00 - Moravský Krumlov. Účast přislíbili členové DG klubu MK.

14. 1. od 18.00 - Kolín. Účast přislíbili členové klubu Plováci Kolín. 

20. 1. od 16.30 - Kadaň. Účast přislíbili členové DGC Ultimo Kadaň a snad se podaří dorazit i zástupcům z Chebu.

 

Další setkání jsou v plánu. Cílem je 1) představit nové stanovy i soutěžní řád, 2) uvést důvody proč je nutné je zavést a 3) získat zpětnou vazbu od širokého členstva.  

 

Pokud se bude nový soutěžní řád zavádět s aplikací na letošní sezónu, je nutné schválit jeho konečnou podobu nejpozději do konce měsíce ledna. V opačném případě se letošní sezóna odehraje dle stávajícího platného soutěžního řádu. 

 

V následujících dnech se také sejde Výkonná rada ČADG, aby rozhodlo o dalším postupu a termínu mimořádné Členské schůze, za účelem schválení nových stanov asociace. O všem vás budeme prostřednictvím těchto webových stránek informovat. 

 

Za VR ČADG přeji mnoho všem mnoho discgolfových úspěchů a těším se na viděnou v roce 2016. 

 

Přemek Novák
předseda VR ČADG

 

*pro aktivní účast v diskuzi na forum.discgolf.cz je potřeba si založit účet a potvrdit emailovou adresu. Odkaz najdete na fóru vpravo nahoře.


Premek Novak 10.1.2016


1 2 3 4 5 6 Další >

Cnews201616 UID: UTY: UGR: