Tato stránka je urcena pro prohlížece podporující webové standardy, jinak muže být zobrazena nekorektne.

NOVINKY

Komise rozvoje discgolfu v ČR

Vážení discgolfisté,

Zajímá vás, jakým směrem se bude discgolf v ČR rozvíjet? Chcete se na tom s námi přímo podílet?
Pak je tu šance právě pro vás. Zřizujeme komisi, která bude zaměřena na rozvoj našeho sportu a hledáme členy, kteří budou mít nápady. Pokud se chcete zapojit, zašlete svou přihlášku nejpozději do 20. října na mail mail a do předmětu zprávy napište ROZVOJ. Předběžné informace o činnosti komise pro rozvoj najdete zde


VR ČADG 11.10.2018


Česká republika zná své mistry

Bohdan Bílek je mistrem už potřetí tuto sezónu, Eliška Bártková překvapila a porazila favorizovanou Evu Královou, Filandr se vrátil na pomyslný discgolfový trůn. 

Tento víkend se na kopci Svinec u Nového Jičína konalo Mistrovství České republiky v discgolfu pro rok 2018. Poprvé v historii probíhalo postupným startem, kapacita turnaje byla 120 hráčů a otevřelo se všech 7 kategorií. Díky slunečnému počasí si hráči turnaj náležitě užili, tradičně silný vítr je však dost potrápil. Na výsledcích to bylo vidět, v kategorii MPO stačilo na výhru skóre -7 oproti paru, nejlepší výsledek pak předvedl Bohdan Bílek s celkovými -12.

Mistři republiky pro rok 2018:

Lukáš Filandr – kategorie MPO (open)
Eliška Bártková – kategorie FPO (ženy)
Bohdan Bílek – kategorie MJ18 (junioři do 18 let)
Martin Štípek – kategorie MJ15 (junioři do 15 let)
Matyáš Bareš – kategorie MJ12 (junioři do 12 let)
Rudolf Konečný – kategorie MP40 (muži nad 40 let)
Karel Kolář – kategorie MP50 (muži nad 50 let)
 
Všechny informace o turnaji a fotky naleznete na jeho webu open.moraviangators.cz, výsledky na Disc Golf Metrix a na PDGA.com a videoreporty na YouTube kanále proDiscgolf.cz.
 

Kryštof Novák 1.10.2018


Soutěžně technická komise

Vážení discgolfisté,

Pokud máte chuť udělat něco pro discgolf a podílet se na podobě soutěžního řádu pro následující období, přišla vaše chvíle!!!
Výkonná rada ČADG rozhodla, že zřídí Soutěžně technickou komisi (STK), jejíž úlohou bude zejména vytvoření soutěžního řádu a jeho případné úpravy pro podporu rozvoje discgolfu v ČR. STK se bude skládat z 3 až 5 členů, kteří budou voleni výkonnou radou. Členem této komise může být každý člen ČADG s rozšířeným členstvím starší 18 let. Na přesných podmínkách činnosti této komise zatím pracujeme a budou brzy zveřejněny. Už nyní můžete zasílat své přihlášky na mail a to nejpozději do 15. 9. 2018. Jako předmět uveďte „STK“.

VR ČADG 27.8.2018


Dostaňme Bohdana Bílka na USDGC

Čerstvý Mistr Evropy Bohdan Bílek se díky svému neuvěřitelnému výkonu kvalifikoval naten nejprestižnější turnaj na světě. Tam, kam se bez pozvánky nedostanete.
 
United States Disc Golf Championships neboli USDGC je pro elitu, kam Bohdan bezpochyb patří. 
 
Aby měl šanci se tam dostat, Česká asocicace discgolfu uspořádala sbírku na podporu jeho discgolfové cesty do Ameriky. Bohdana teď můžete podpořit i vy.

Vše se dozvíte na této webové stránce: bohdanbilek.wordpress.com.
 

Kryštof Novák 23.8.2018


Bílek veze zlato z Mistrovství Evropy v discgolfu!

Bohdan Bílek - nový český hrdina a největší discgolfová hvězda z ČR. Podařilo se mu zvítězit na Mistrovství Evropy roku 2018 v kategorii Junior do 18 let. Dokázal to díky pevným nervům, vyrovnané hře a obrovským umem. Ve finálovém kole statečně uhájil jednohodový náskok na druhého Fina Vikströma a na posledních jamkách jej ještě navýšil. Bohdane, děkujeme za Tvoji reprezentaci a blahopřejeme!

V kategorii FPO skončila těsně za medailovými pozicemi Eva Králová, další z českých překvapení turnaje. Bohužel se jí v posledním kole příliš nevedlo, i tak ale bere velmi pěkné dělené 4. místo.

Ostatní hráči se umístili takto:

Lukáš Filandr - 30. místo v MPO
Matěj Vojtík - 33. místo v MPO
Daniel Hokeš - 25. místo v MP40
Jakub Knápek - 6. místo v MJ18
Jakub Zdráhal - 19. místo v MJ18
Šimon Galia - 24. místo v MJ18

Všem reprezentantům blahopřejeme a děkujeme. Jak se jim dařilo můžete vidět na facebooku, instagramu a youtube České discgolfové reprezentace.


Kryštof Novák 18.8.2018


Češi překvapují svými výkony na Mistrovství Evropy v discgolfu 2018

Po dvou kolech tohoto prestižního turnaje jsou dva naši reprezentanti na medailových příčkách!

V kategorii FPO si Eva Králová z Prahy vyrovnanými výkony vybojovala prozatimní dělené 3. místo ve velmi silné konkurenci těch nejlepších hráček z celé Evropy. Kategorii do 18 let pak ovládl novojičínský Bohdan Bílek, který svým famózním výkonem -6 dotáhl leadera turnaje a dělí se s ním o 1. místo s náskokem pěti hodů na dalšího hráče v pořadí. 

Další hráči si vedou následovně:

Lukáš Filandr - 23. místo v MPO
Matěj Vojtík - 47. místo v MPO
Daniel Hokeš - 25. místo v MP40
Jakub Knápek - 10. místo v MJ18
Jakub Zdráhal - 13. místo v MJ18
Šimon Galia - 24. místo v MJ18

Nezbývá než popřát našim, ať se nadále daří minimálně stejně jako doposud! Sledujte je na facebooku České discgolfové reprezentace, na YouTube a na Instagramu.  


Kryštof Novák 17.8.2018


Mistrovství Evropy v discgolfu 2018

Dnešním dnem začíná v Chorvatsku Mistrovství Evropy v discgolfu 2018. Ani Češi na něm samozřejmě nemůžou chybět, naše reprezentace je na místě v plné síle už od neděle. Českou republiku reprezentují:

Lukáš Filandr (MPO)
Matěj Vojtík (MPO)
Eva Králová (FPO)
Daniel Hokeš (MPM)
Jakub Knápek (MJ18)
Bohdan Bílek (MJ18)
Jakub Zdráhal (MJ18)
Šimon Galia (MJ18)

Dnes ve 20:30 proběhne zahajovací ceremoniál a turnaj se hraje od středy do soboty, vždy jedno kolo denně. Do toho posledního postupuje pouze 50% nejlepších hráčů z každé kategorie.

Počínání našich můžete sledovat na facebooku České discgolfové reprezentace, na YouTube a na Instagramu.

 


Kryštof Novák 14.8.2018


Konopiště Open 2018 je za námi

Nejprestiznější turnaj v Evropě, skutečný svátek světového i českého discgolfu Konopiště Open 2018 je za námi.

Jediný PDGA Major na starém kontinentě nakonec  v kategorii MPO opanoval Eagle McMahon, teprve 20 letý hráč z amerického Colorada, hrající za Team Discmania. FPO vyhrála 19 letá finská hráčka Eveliina Salonen z Teamu Innova. Nejlepším Čechem byl na 55. místě Lukáš Filandr z Teamu Latitude 64°. Českých reprezentantů bylo celkem 11:

Lukáš Filandr - 55. místo
Jakub Knápek - 65. místo
Michael Rádl - 66. místo
Jakub Semerád - 83. místo
Jakub Zdráhal - 89. místo 
Matěj Vojtík - 94. místo
Jakub Kudrna - 94. místo
Bohan Bílek - 102. místo
Robin Kaňok - 108. místo
Radek Dostál - 116. místo

Eva Králová - 13. místo v FPO

Shlédněte vše, co organizační tým Konopiště Open vyprodukoval na instagramu @konopisteopen, facebooku Discgolf Konopiště Open a online skóring na discgolfmetrix. Kompletní souhrn všeho, na co se dá podívat je v článku Jak sledovat Konopiště Open.


Kryštof Novák 16.7.2018


Začíná Konopiště Open 2018

Začíná nejdůležitější týden v historii českého discgolfu. První PDGA Major u nás je tady. Světová špička v kompletním složení dorazila do České republiky, aby si zahrála discgolf v pohádkovém konopišťském parku. Dnes začíná první kolo.

Nejdůležitější flighty, které doporučujeme sledovat, jdou ve 12:00 ve složení Will Schusterick, Paul McBeth, Bohdan Bílek a Oskari Vikström a ve 14:00 Bohdan Bílek, Nathan Sexton, Simon Lizotte a Väinö Mäkelä.

Doražte na turnaj osobně, nebo jej sledujte online na instagramu @konopisteopen, facebooku Discgolf Konopiště Open a online skóring na discgolfmetrix. Kompletní návod, jak konopišťský turnaj sledovat najdete v článku Jak sledovat Konopiště Open.


Kryštof Novák 12.7.2018


Discgolfový svátek - Konopiště Open 2018

Čeká nás největší discgolfový svátek v historii České republiky. PDGA Major, tedy turnaj, který se řadí vedle samotného Mistrovství světa v discgolfu (Pro Worlds), či Mistrovství USA (USDGC). Konopiště Open proběhne v konopišťském zámeckém parku od 12. do 15. července. Turnaje se zúčastní kompletní světová špička, od současného Mistra světa (Ricky Wysocki), přes čtyřnásobného Mistra světa (Paul McBeth) až po Catrinu Allen, jednu z nejlepších žen současnosti. V součtu s doprovodným turnajem Konopiště Challenger bude v Benešově u Prahy něco přes 300 soutěžících discgolfistů. 

Chcete-li této výjimečné příležitosti využít, podívat se jak discgolf vypadá v tom nejlepším světle, něčemu se přiučit, nebo zkrátka hledět s otevřenou pusou, určitě se na Konopiště zastavte. Turnajové centrum, informační kiosek a pro shop se nachází v Hotelu Nová Myslivna, Konopiště 22, Benešov.

Všechny informace naleznete na stránkách www.konopisteopen.com.

Těšíme se na vás!


Kryštof Novák 3.7.2018


1 2 3 4 5 6 Další >
 User  
 Pwd:  
   
Show Right Menu Close Menu
NEPROPÁSNĚTE !
Registrace: 17/10 - Svatomartinský Green - 2018
NEJBLIŽŠÍ VÝHOZ
VÝSLEDKY
ESO ZAVĚSILI
POSLEDNÍ SKÓRE
ODKAZY
FOTO   New album
KONTAKT
Valid HTML 4.0!\alid

Cnews